Міністр пояснив свою заяву про пенсії

27.08.2021 18:47 49 0

"Люди іноді люблять перекручувати те, чого не було сказано", - прокоментував Марченко свою резонансну заяву про пенсії.

Міністр фінансів Сергій Марченко роз'яснив свої слова, що 40-річним українцям не варто розраховувати на пенсії.

"Люди іноді люблять перекручувати те, чого не було сказано. Потрібно розуміти контекст. Я хочу пояснити, що я говорив про себе особисто, що мені, як 40-річному, якщо нічого не змінювати в існуючій пенсійній системі, на пенсію розраховувати не варто. Вона або буде досить низькою, або взагалі мізерною. Це малося на увазі. Щоб це змінити, я як 40-річний потенційний пенсіонер думаю, що зробити, щоб були механізми, які дозволять мені накопичити собі на старість. Точно так же це може стосуватися будь-якого - 40-річного, 50-річного чи молодших людей. Це питання створення стимулів для того, щоб люди збирали і відкладали кошти, щоб у майбутньому мати пенсії", - сказав він в ефірі каналу Україна 24 в п'ятницю, 27 серпня.

У міністра запитали, чи не стануть такі заяви стимулом працювати неофіційно.

"Я ні в якому разі не хотів би, щоб це пов'язувалося з несплатою податків чи ЄСВ. У нас солідарна пенсійна система, і, оплачуючи ЄСВ, ви забезпечуєте оплату пенсій дійсним пенсіонерам... Так що в цих умовах ми повинні шукати механізми, щоб стимулювати громадян самостійно відкладати на пенсію", - сказав Марченко.

Також він відзначив, що зараз кількість пенсіонерів практично дорівнює кількості працюючих осіб. "Цей тренд не зміниться в найближчі 5-10 років, йде старіння населення, зменшення кількості людей, які офіційно працюють. Це проблема, і її держава повинна вирішувати. Але вона не повинна вирішуватися шляхом тінізації економіки. Навпаки, ми намагаємося мотивувати громадян показувати доходи", - сказав він.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!