Меркель і Путін обговорили Україну, Афганістан і газ

20.08.2021 19:40 193 0

Переговори тривали майже три години і пройшли за зачиненими дверима. На зустрічі обговорювали, зокрема, Україну.

Переговори канцлера ФРН Анґели Меркель і президента Росії Володимира Путіна завершилися. Зустріч пройшла в п'ятницю, 20 серпня, в Кремлі. Це перша очна зустріч політиків з початку пандемії, пише ТАСС.

Загалом переговори тривали майже три години і пройшли за зачиненими дверима.

На початку зустрічі глава Кремля назвав Німеччину одним з основних партнерів Росії. Канцлер відповіла, що підтримання діалогу з Москвою, незважаючи на розбіжності, є правильним.

У зустрічі з російської сторони також брали участь глава МЗС Сергій Лавров, з німецької - офіційний представник уряду Штеффен Зайберт і керівник групи зовнішньої політики і політики безпеки Відомства федерального канцлера Ута Крістіна Байнгофф.

Політики, зокрема, обговорювали ситуацію на Донбасі, Афганістан, а також транзит газу і Північний потік-2.

Що стосується України, то, за словами канцлера, в процесі врегулювання ситуації на Донбасі "спостерігається стагнація", процес необхідно оживити.

Меркель також заявила, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України.

Російська сторона попросила Меркель, щоб вона під час візиту в Київ вплинула на українську владу "в плані виконання ними своїх зобов'язань".

"Складається враження, що керівництво цієї країни [України] вирішило в принципі відмовитися від мирного вирішення ситуації. У цьому зв'язку ще раз просимо шановного федерального канцлера, разом з урахуванням майбутнього візиту в Київ, вплинути на українську сторону в плані виконання всіх узятих на себе раніше зобов'язань", - заявив Путін.

Востаннє Меркель відвідувала РФ з офіційним візитом у травні 2018 року. Вона зустрічалася з Путіним у Сочі.

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!