Майже 100 млн гривень не заплатив податку:Венедіктова повідомила про підозру нардепу М'ялику

25.03.2021 11:24 167 0

Депутату Верховної Ради Віктору М'ялику (депутатська група "За майбутнє") генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру в ухиленні від сплати податків на більш ніж 97 млн ​​гривень.

Про це Українським Новинам повідомило джерело в Офісі генпрокурора.

"Мова йде про М'ялика", – сказав співрозмовник.

Про інші деталі справи написала Венедіктова в Facebook.

"За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутату України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)", – написала генпрокурор.

Слідством встановлено, що М'ялик почав у 2012 році господарську діяльність з будівництва в с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків для отримання прибутку від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень у них.

При цьому реєстрації як суб'єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи не здійснив.

Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на тисячу двісті двадцять один об'єкт нерухомого майна в них.

Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавала нерухомість і передала йому понад 360 млн гривень доходу від цих операцій.

Доходи від реалізації квартир і нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн ​​гривень.

Як повідомляли Українськi Новини, самовисуванець, колишній тинькар і зварювальник: хто такий депутат Віктор М'ялик, що має в Києві 158 квартир.

Так, народний депутат Верховної Ради Віктор М'ялик задекларував 158 квартир, місця для парковок, гаражі та земельні ділянки під Києвом, а також 314 117 гривень зарплати за 2019.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!