Майбутні власники зелених ділянок в Ужгороді

15.04.2021 13:17 106 0

Йдеться про декілька зелених зон обласного центру Закарпаття та прибудинкову територію багатоповерхівок, "приватизацію" яких розпочала владна коаліція Ужгородської міськради з числа фракцій "Рідного Закарпаття", "Слуг народу" та "Європейської Солідарності" на скандальній березневій сесії. 

30 березня на сумнозвісній сесії Ужгородської міської ради було прийнято ряд "дерибанних" рішень щодо земель загального користування, які не можуть передаватись в приватні руки - ані відповідно до закону, ані відповідно до здорового глузду.

Так, було надано дозволи на "приватизацію" під індивідуальне житлове будівництво також зелені зони на березі Ужа та "Кірпічці". І це всупереч генплану міста та зауваженням головного архітектора О. Боршовського, які той подав міському голові напередодні сесії. 

Стало відомо що, майбутніми власниками зелених зон Ужгорода планують стати навіть не ужгородці, а жителі Минаю, Сваляви та Невицького. Місця проживання цих громадян наступні: 

1) зелена зона та громадська автостоянка, на березі р. Уж (навпроти Aqua Rio-Park), по вул. Ольбрахта – Віталій Іванов (с. Минай) , Ігор Ганевич (м. Свалява); 

2) територія із зеленими насадженнями парку Перемоги з озером "Кірпічка", яка запроектована під проїзд, по вул. 8-го Березня – Андрій Риган (с. Невицьке); 

3) прибудинкова територія багатоповерхівок по вул. Минайській, 11 та Вузька, 89 по вул. Антона Макаренка, 6 «а» – Іван Куберка (смт Середнє) 

Також слід зазначити, що заяви на отримання землі цими іногородніми мешканцями були написані цьогоріч – менше ніж за два місяці до сесії. І це в той час, коли тисячі ужгородців очікують на землю роками. По Ольбрахта заяви написані 29 січня та 2 лютого, по "Кірпічці" – 2 березня, по прибудинковій на Макаренка (Минайській) – взагалі 10 березня. 

Це, в свою чергу, спростовує ще одну частину неправдивої інформації, поширеної 3 квітня  ужгородським осередком партії "Європейська Солідарність" на своїй сторінці у Фейсбуці.  Оскільки в політичній силі зазначили, що "мова йшла про рішення, які роками перебували в очікуванні розгляду, але попередні депутатські скликання їх не розглядали...". Також "солідаристи" заявили, що "земельні ділянки, названі «зонами відпочинку, парками та скверами», не є такими ані за документами, ні за зовнішнім виглядом...", що є очевидною публічною брехнею та викликало хвилю обурення в соцмережах серед ужгородців. 

Натомість 15 квітня очільник міста скликає позачергову сесію Ужгородської міської ради з метою переглянути рішення щодо передачі під індивідуальне житлове будівництво земельної ділянки площею 0,0100 га по вул. О. Радищева, але, за попередньою  інформацією, кворуму для її проведення не вистачить, тому розгляд перенесуть на наступну, вже чергову сесію.

Насправді ж, голосів нема тому що:

  • Мандич на свою фракцію запросив нереальний бюджет – $ 10 тис.
  • фракція «Слуга народу» розкололася надвоє – «дерибанщики» на чолі з Мелкумяном-Мильо і «принципові» Штефаньо з Волосянським.
  • фракції «Рідне Закарпаття» для забезпечення голосів невистачає відсутнього Віталія Глаголи, який після минулого «дерибану» поїхав на відпочинок та Марії Бадиди, яка відмовилась голосувати”, – йдеться у повідомленні на Телеграм-каналі “БАЛОГАН”

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!