Кучма визнав, що недооцінив дві речі під час свого президентства

25.08.2021 13:13 105 0

Другий президент України Леонід Кучма вважає своєю помилкою як президента те, що він недооцінив роль російських агентів в українському політикумі, а також потенціал громадянського суспільства.

Джерело: інтерв'ю "Українській правді" щодо 30 років незалежності України

У відповідь на запитання, що він вважає своєю найбільшою помилкою за часів президентства, Кучма відповів: "За десять років помилок було немало. Ми ж усе робили вперше, створюючи державу". 

За його словами, "українська економіка була лише осколком єдиного господарського комплексу СРСР.", тож діяти доводилося "у ситуації найгострішої кризи, найглибшого падіння".

Кучма вважає, що "справилися, країна піднялася", а значить помилки не були фатальними.

"Якщо ж брати не конкретні вчинки та рішення, а більш загальний, стратегічний план, то були дві важливі речі, які я недооцінив. 

Перша – це нашпигованість нашого політикуму залишками московської агентури – і прямих "гебістів", і агентів впливу. Я навіть уявити не міг, скільки "закладок" (і у прямому, і в переносному сенсі) залишила тут на високому рівні ця структура. Знав би – діяв би інакше. 

А друга річ, яку я недооцінив – це потенціал українського громадянського суспільства. Воно вже давно випереджає владу, доводячи це у найгостріші моменти сучасної історії, але вперше я відчув цю зрілість і цю енергію у дні Майдану". 

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!