Хто за кого або 400 тисяч $ за посаду: як обирали головного лісівника Закарпаття

19.05.2021 17:21 1828 0

18 травня Закарпатське обласне управління лісового господарства отримало нового керівника. Обласне управління вперше очолила жінка. Вікторія Білоусова – колишня заступниця директора Свалявського лісового господарства, звільнилася у 2019 році. До цього часу Закарпатське обласне управління ЛГ очолював екс-регіонал Віктор Яковець, якого у 2020 затримали на хабарі, згодом відпустили, а через деякий час він відновився на посаді через суд.

Редакції ZAKinfo вдалося з’ясувати, за допомогою якої схеми раніше нікому невідомій Вікторії Білоусовій вдалося «побороти» потужних конкурентів із не менш потужними покровителями.

У конкурсі серед основних претендентів на посаду головного лісівника Закарпаття значилися вищезгаданий, тепер вже екс-керівник обласного управління ЛГ  Віктор Яковець та Іван Барна – колишній керівник Міжгірського ЛГ.

Хто за кого?

З надійних джерел стало відомо, що  колишній очільник управління в області  Яковець заручився підтримкою ЗЕ-команди та голови обласної ради Олексія Петрова.

Тим часом нардепи Лунченко, Петьовка, губернатор Полосков, а також екс- керівник Закарпатського управління лісового господарства Валерій Мурга просували Івана Барну.

Посаду для Вікторії Білоус – нині вже керівниці, виборювали нардеп Лаба; депутат облради від "Батьківщини", керуюча справами в Закарпатській обласній раді Мирослава Ливч, яка, до слова є родичкою Білоус; екс-нардеп, а нині тіньовий куратор «Батьківщини» на Закарпатті Михайло Ланьо та скандально відомий Микола Тищенко – куратор ЗЕ-команди на Закарпатті.

Як усе відбулося?

Михайло Ланьо потоваришував із нардепом Лабою, який перебуває у тісних стосунках із Миколою Тищенко.

Ланьо зібрав директорів ЛГ Анталовського ( Мукачівське ЛГ), Хомишинця (Свалявське ЛГ), Шойного ( Берегівське ЛГ), Геккера (Ужгородське ЛГ) та «лісового підприємця», колишнього депутата облради М. Помпеля та інші особи, пов'язані з переробкою лісу. Усі вони "скинулися" задля купівлі посади керівника управління Вікторії Білоус. Загальна сума сягнула близько 400 000 $. Михайло Ланьо розділив зібране навпіл: половину лишив собі, решту -  нардепу Лабі, аби той передав Тищенку.

Відомо, що Лаба привласник отримані кошти, сказавши Тищенку, що посаду має отримати саме «Батьківщина» (Вікторія Білоус- ред.), оскільки в іншому разі коаліція в Закарпатській облраді може ровалитися. 

Що буде далі?

Схеми, які діють в чи не найбагатшому на ресурси управлінні ЛГ України  негативно вплинуть на й без того катастрофічний стан галузі.

З новим призначенням у лісовій галузі області розпочнеться кадровий перерозподіл. Відомо, що посада директора ЛГ вартуватиме від 50 до 100 тисяч доларів. Вартість залежатиме від цінних порід деревини, які зростають на території ЛГ. А якщо 19 нині існуючих ЛГ об’єднають в 6, як передбачено реформою, посада коштуватиме близько 150 000$.

Зміни у ціновій політиці відчують не лише охочі працювати у лісгоспах області. Здорожчання також відчують й «чорні лісоруби»: аби отримати «добро» на вирубку кубічного метра деревини твердих порід , вимагатимуть 20$, за куб хвої - від 5$.

Підсумки

Отже, за мінімальними підрахунками, Ланьо та Лаба планують отримати близько 2 млн. доларів лише на продажі керівних посад у Закарпатському ЛГ і ще до 5млн. доларів на "дозволах" на рубку лісу,

Перемога Вікторії Білоус продемонструвала, що лісову галузь області відтепер контролюватиме «Батьківщина» з Тищенком. Тож Закарпаття очікує продовження тотального розграбунку лісового фонду.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!