Інфляція: Угорщина та Польща почали десятками тонн скуповувати золото

12.04.2021 09:44 281 0

Угорський національний банк різко збільшив золоті резерви з 31,5 тонни до 94,5 тонни, йдеться у повідомленні банку.

"Беручи до уваги цілі довгострокової національної та економічної політики країни, Національний банк вирішив потроїти свої золоті резерви. Управління новими ризиками, пов'язаними з пандемією коронавирусу, також зіграло ключову роль в ухваленні рішення", - відзначили в банку.

 

Сплеск державних боргів в усьому світі або побоювання з приводу інфляції збільшує важливість золота в національній стратегії як безпечного активу та засобу заощадження, йдеться в повідомленні.

В результаті збільшення власних золотих резервів країна перемістилася з 56 на 36 місце в світовому рейтингу. Раніше золотий запас країни залишався на мінімальному рівні - 3,1 тонни. Лише у жовтні 2018 року НБ країни повідомив про зростання резервів в 10 разів.

Польща також має намір наростити резерви золота на 5,5 мільярда доларів за поточними цінами в найближчі роки, повідомив президент Центрального банку Адам Глапіньскій.
 

«На даний момент у нас є 229 тонн золота, протягом кількох років ми хочемо купити як мінімум ще 100 тонн золота і також зберігати його в Польщі», - зазначив Глапіньскій.

 

У 2018 і 2019 роках Центральний банк Польщі закупив близько 126 тонн золотих злитків. Він також репатріював близько 100 тонн зі сховищ Банку Англії.

Польща займає 23 місце у списку країн світу за кількістю золотих резервів.

В Україні, в засіках Національного банку України на вересень 2020 року зберігалося всього 25,2 тонни золота. Такий обсяг дорогоцінного металу можна вмістити в одну фуру.

Хоча кількість золотовалютних запасів ніяк не впливає на добробут населення. Наприклад, в Чехії запаси становлять 7,8 тонни (0,3%). З 2002 року чеський Центральний банк продає тільки золото.

Для порівняння: у Румунії накопичено 103,6 тонн золота, а у Австралії 79,8 тонн.

У ТОП-5 країн та фінансових організацій з найбільшим запасом золота станом на квітень 2021 року входить США, Німеччина, МВФ, Італія та Франція.

Теги: новини

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!