Хто увійде до нової коаліції: Закарпатську облраду очікує масштабний «перерозподіл»

18.03.2021 13:31 1485 1

«Під головою облради Петровим захиталося крісло», «Олексієм Петровим незадоволені депутати більшості», «фракції більшості після звільнення з посади Мирослава Щербея - «дихає на ладан» - такі рядки днями з’явилися на інформаційному сайті «Новини Закарпаття», який відомий своїми замовними матеріалами. Варто зазначити, що куратором цього інформаційного ресурсу є нардеп від «Рідного Закарпаття» Владислав Поляк.

 Опублікований матеріал із гучним заголовком «Під головою Закарпатської облради Олексієм Петровим захиталося крісло» видали із приміткою (дослівно – ред.) «Дані плітки є тільки припущенням». Чи мають «плітки» висвітлюватись на новинних сайтах – питання відкрите. Що насправді відбувається в Закарпатській облраді, яких змін слід очікувати та головне питання – кому це вигідно? – розповімо у нашому матеріалі

Про розпад «більшості» заговорили після звільнення з посади головного рятувальника краю Мирослава Щербея. Варто зазначити, що депутат облради від ОП-ЗЖ Щербей, який час-від-часу голосував в унісон із провладною коаліцією, ніяк не міг вплинути на чисельність «більшості», оскільки й досі не вийшов із опозиційної фракції.

Нещодавно ми розповідали, що 5 березня на митному пості «Тиса-Захонь» угорці вилучили 994 950 блоків цигарок нa 1,5 мільярди форинтів, у справі були замішані нардепи Петьовка та Лунченко. Тоді «викриттю» контрабанди посприяв голова Закарпатської облради Петров. Між нардепами від «Рідного Закарпаття» та головою обласної «ЗЕ-команди» виник конфлікт – народні обранці вирішили змінити голову облради та поки що союзника у провладній коаліції Петрова. Перерозподіл може відбутися через помсту за викриття схем, а не через депутата від «ОП-ЗЖ» Мирослава Щербея.

Як стало відомо з достовірних джерел, Олексій Петров провів консультації із партією угорців «КМКС», домовившись, що ті підтримуватимуть його ініціативи в обласній раді. Натомість Петров посприяє закриттю кримінальних справ, порушених проти голови партії угорців Василя Брензовича. «Зелене світло» домовленостям із КМКС Петров отримав в Офісі Президента.

Цікавим є той факт, що голова Закарпатської облради взявся налагоджувати стосунки із опозицією. За допомогою обласного депутата від «Опозиційної Платформи» Владислава Каськіва Петров комунікує із фракціями «ОП-ЗЖ», «За Майбутнє» та «Командою Андрія Балоги». Голова облради готовий піти на поступки та змінити свого першого заступника. Згідно домовленостей, замість представника «БЮТ» обійняти посаду має член «КМКС» Йосип Борто. За інформацією джерел, наближених до Петрова, цю кандидатуру вже погодили в Офісі Президента. Додатковим бонусом для опозиції має стати переформатування комітетів облради з медицини, майна та приватизації.

Очевидно, що Закарпатська обласна рада перебуває на порозі масштабного переформатування. Замість восьми депутатів від «БЮТ», куратором якого є одіозний екс-нардеп Ланьо, до більшості має увійти ще 27 депутатів від опозиції. Це може спричинити розкол у фракції «Рідне Закарпаття», частина якої зорієнтована на голову облради Петрова.

«Першою ластівкою» масштабних посадових перестановок має стати обрання голови КУ «Управління майном облради». Рішення мають ухвалити у понеділок, один з претендентів на посаду - депутат облради від «БЮТ» Юрій Гуледза.

Якщо на засіданні Гуледзу не оберуть головою комісії, це означатиме старт переформатування  більшості в Закарпатській облраді.

Коментарі - 1

Олексій Петров

19 бер. 2021 р., 22:28
Молодець