Фінансова піраміда: жертвами стали 55 тисяч українців на суму в 150 мільйонів гривень.

23.03.2021 10:34 109 0

Кіберполіція викрила фінансову піраміду, яка залучила гроші 55 тисяч вкладників на загальну суму в 150 мільйонів гривень.

Схему організували четверо чоловіків віком від 26 до 43 років. Вони створили сайт, на якому пропонували людям отримувати пасивний дохід від інвестицій в бізнес, пов'язаний із продажем електроніки та роботою таксі.

Вкладники купували сертифікати на різні суми - від 3 до 300 тисяч гривень, очікуючи на величезні відсотки. Організатори схеми обіцяли їм понад 350% річних прибутку у вигляді внутрішньої валюти.

Її нібито можна було згодом конвертувати в криптовалюту, проте створений зловмисниками сайт був влаштований таким чином, аби зробити це було неможливо.

До того ж ціна на криптовалюту була більш як у 100 разів нижчою від тієї, яку шахраї обіцяли вкладникам на початку.

Втім, повірили у такий "легкий спосіб заробити" понад 55 тисяч громадян, які вклали в проєкт близько 150 мільйонів гривень.

В ході обшуків в помешканнях фігурантів та магазині з продажу електроніки, які проходили в Києві, Київській області та на Черкащині, поліція вилучила, готівку, комп'ютери, банківські картки та чорнові записи.

Щодо фігурантів відкрили справу за статтею про шахрайство. Усім їм загрожує до восьми років позбавлення волі.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!