До суду подано клопотання про запобіжні заходи та затримання Р.Богуславського та Є.Рахімова

08.07.2021 11:27 97 0

Як стало відомо порталу «Закарпаття онлайн» з власних джерел у поліції Закарпаття, у інспірованих одіозним ексдепутатом Ужгородської міськради Іваном Волошиним за статтею 259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) кримінальних провадженнях слідчим було подано до суду клопотання про запобіжні заходи та затримання з метою приводу для розгляду такого клопотання щодо Романа Богуславського та Євгена Рахімова.

І.Волошин нещодавно знятий з міжнародного розшуку за сприяння свого кума, прокурора Андрія Малинича та очільника Закарпатської обласної прокуратури Дмитра Казака намагається помститися та переламати на свою користь кримінальну справу щодо вчиненої ним на території історичної пам'ятки «Корона» стрілянини шляхом висунення постраждалим обвинувачень у неправдивому повідомленні про замінування будівель Ужгородської міської ради та кафе «Апріорі» в 2015 році.

Наразі матеріали клопотань щодо Романа Богуславського скеровані до Закарпатського апеляційного суду.

Мотиви суду першої інстанції та обґрунтування апеляційних скарг редакції наразі невідомі.

Строки розгляду скарг в кримінальному провадженні на етапі досудового розслідування скорочені.

Так, відповідно до статті 422 КПК України, отримавши апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді, суддя-доповідач невідкладно витребовує з суду першої інстанції відповідні матеріали, не пізніше ніж за день повідомляє особу, яка її подала, прокурора та інших заінтересованих осіб про час, дату і місце апеляційного розгляду. Апеляційна скарга на таку ухвалу розглядається не пізніш як через три дні після її надходження до суду апеляційної інстанції.

Заслуговує на увагу той факт, що, згідно зі статтею 189 КПК України, дозвіл на затримання з метою приводу для обрання запобіжного заходу може бути наданий лише у разі, коли наявні достатні підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду.

Разом з тим, редакції вдалося зв’язатися телефоном з Є.Рахімовим, який повідомив, що він перебуває в Ужгороді, знаходиться постійно на зв’язку, від слідства не переховується, готовий з’явитися в судове засідання із розгляду вказаних клопотань. Тож йому не відомі підстави, з яких слідчий міг подати клопотання про застосування щодо нього приводу.  

З профілю Р.Богуславського у соціальній мережі Фейсбук очевидно, що він перебуває на відпочинку за межами Закарпатської області разом з сім’єю. Оскільки клопотання розглядаються в закритому засіданні без виклику сторін, то ні Р.Богуславський, ні Є.Рахімов до суду не викликалися.

З огляду на викладене складається враження, що обласна  прокуратура, розуміючи, що бездоказова справа із значними процесуальними порушеннями навряд чи пройде в суді, з подачі І.Волошина намагається максимально ускладнити життя потерпілим у справі по стрілянині в центрі міста 18 травня 2016 року Є.Рахімову та Р.Богуславському на етапі досудового розслідуван

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!