Депутати Ужгорода планують на сесії продовжити "дерибан" зелених зон "під гаражі". Правоохоронці зволікають

05.11.2021 11:29 388 0

Лобіює черговий "дерибан" земель загального користування голова земельної комісії Ужгородської міської ради від "Слуги народу" Володимир Мильо.

3 листопада відбулося засідання депутатської комісії Ужгородської міськради з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури. Серед питань, які схвалили до розгляду на сесії 18 листопада, є, зокрема, питання щодо передачі у власність землі загального користування на вулиці Боб'яка.

Дане питання депутати планували розглянути ще на сесії 7 жовтня (п. 1.8 проєкту №470), а саме - передати у власність для будівництва "індивідуального гаражу" Дмитришину Олександру Миколайовичу земельну ділянку площею 0,001 га на вулиці Приладобудівників (к.н. 2110100000:23:001:0103), який проживає в м. Свалява.

Однак через заяву про злочин, подану на передодні сесії громадським правозахисником Віталієм Грегором до прокуратури, питання було знято з розгляду. Ужгородською окружною прокуратурою було навіть відкрите кримінальне провадження №42021072030000115 за ст. 358 Кримінального кодексу України.

Водночас, уже майже місяць, не зважаючи на очевидні порушення законодавства – невідповідність генплану та пряму заборону земельного законодавства, правоохоронці не вжили заходів щодо накладення арешту, а відтак – ефективного захисту землі громади від протиправних посягань. Це, в свою чергу, "розв'язало руки" депутатам для повторного безперешкодного розгляду даного питання на сесії.

Йдеться про клаптик зеленої зони по вулиці Миколи Боб'яка, неподалік гіпермаркету "Епіцентр", між кінцевою зупинкою комунальних автобусів №18 та автомийкою "VIP WASH". Відповідно до листа-відповіді Управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради, зазначена ділянка розташована в межах території, що частково відноситься до зелених насаджень загального користування та внутрішнього квартального проїзду. Відтак, відповідно до приписів ст. 83 Земельного кодексу України, вона не може передаватись у власність.

З аналогічними грубими порушеннями законодавства 7 жовтня ужгородські депутати п. 1.3 рішення №445 надали дозвіл і на поруч розташовану земельну ділянку площею 74 кв. м. Її так само планують передати під "гараж", але вже жителю навіть не Закарпатської, а Миколаївської області.

Відтак, залишається відкритим питання, як заявник Євген Ніколаєнко з села Лугове, що за понад 1 000 км від Ужгорода, планує доїжджати, аби поставити в гараж своє авто. 

Ужгородський депутат-"слуга" В. Мильо, який лобіює дані питання, є фігурантом вже декількох земельних скандалів, а також був внесений до бази сайту "Миротворець" за подвійне громадянство.

Так, в березні він був одним з основних організаторів дерибану зелених зон в Боздоському парку, на березі Ужа та "Кірпічці".  

А в серпні обурені жителі ОСББ "Проспект Свободи 54" презентували для В. Мильо корито ( а на попередній сесії - пачки доларів) за чергову спробу віджати частину їх прибудинкової території. Саме за корупційну схему крадіжки землі, яку намагаються реалізувати через передачу її начебто під будівництво гаража і через АТОвця-"піджака".

Джерело: Закарпаття онлайн

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!