Депутати Ужгорода корупційно сприяють крадіжці в громади 15 мільйонів доларів із землі "Ужгородприладу"

05.10.2021 17:33 377 0

Йдеться про понад 13 гектарів землі колишнього заводу, які могли піти для будівництва садочка та школи, поліклініки, гуртожитків для родин учасників бойових дій, а також на аукціон.

Однак перейшли безкоштовно в "приватні руки" 5 фіктивних фірм, пов'язаних з родиною міського голови, інформує Закарпаття онлайн.

За оцінкою ріелторів-експертів з питань купівлі/продажу земельних ділянок на відкритому аукціоні за 13 га цих земель комерційного призначення в "Новому районі" бюджет міста міг би отримати щонайменше 15 000 000 доларів США.

7 вересня депутати Ужгорода корупційно "віджали" 6,5 гектарів землі колишнього "Ужгородприладу", а прокуратура відкрила провадження за ознаками зловживання влади. Проголосували за таке рішення 32 депутати із фракцій "Рідне Закарпаття" (афільоване з підсанкційним В. Пересоляком),"Слуги народу", "ОПЗЖ", "Європейська солідарність" та "Батьківщина". 

Однак, депутати обласного центру Закарпаття не зупинились і продовжили дерибан ще й решти – понад 7 гектарів землі, яка знаходиться під будівлями заводу "Модуль М".

Про це повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор

Так, згідно з пунктами 2.6-2.11 проєкту рішення №471 пропонується надати дозволи на розробку проєктів землеустрою зі зміною цільового призначення ПП «Ротор», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-1», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-2», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-3», ПрАТ "Модуль М" на земельні ділянки для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури по вул. Миколи Бобяка

Окрім 5 земельних ділянок на загальну площу понад 6,5 га, під майбутню приватну житлово-комерційну забудову пропонують ще 7,1636 га, які наразі в користуванні ПрАТ "Модуль М"

13 вересня земельна депутатська комісія Ужгородської міської ради під головуванням "слуги" В. Мильо та "ріднозакарпатського" В. Смірнова більшістю голосів схвалила та рекомендувала до прийняття зазначене. Не зважили депутати навіть на очевидне порушення законодавства – невідповідність генплану міста, згідно якого дані землі віднесені до територій промислових підприємств. 

Тобто пропонується зміна цільового призначення із промисловості на житлово-комерційне. Хоча публічно голова депутатської фракції "Рідне Закарпаття" Віталій Глагола ще донедавна переконував ужгородців в протилежному.

Відтак замість розвитку промисловості в місті, а як наслідок і робочих місць, планують черговий житлово-торгівельний комплекс. А замість наповнення бюджету – корупціне перетікання грошей в кишені місцевої влади.

До слова, керівником в більшості цих фірм-прокладок є Олександр Букатко, який водночас є т.в.о. директора ПрАТ "Модуль М". Так, засновником цих фірм разом з ним є Валентин Стельмах, який донедавна значився посадовою особою в ПрАТ "Закарпатавтотранс", співвласниками якого, зокрема, донедавна були дружини братів Андріївих (мера Ужгорода і його брата-депутата обласної ради)

За вибірковим опитуванням щодо оцінки дій міських депутатів, проведененим 13 вересня В. Грегором в Фейсбук-групі "Ужгород", результат з 165 опитаних містян виявився наступним:

- 79% ужгородців висловились за виділення землі для школи та садка;

- 18% переконані, що депутати отримали хабар за дерибанні рішення;

- жоден ужгородець не проголосував за «депутати прийняли правильне рішення».

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!