Депутати мають намір прив’язати номер телефону до паспорта

23.08.2021 12:31 57 0

У Верховній Раді знову заговорили про суворий контроль над сім-картами українців і прив’язці їх до паспортів. У парламенті вже зареєстрований відповідний законопроєкт. Швидше за все, українцям дадуть час «на подумати» до 2025 року.

Депутати вважають, що це допоможе захистити українців від шахраїв.

Крадуть гроші з картки, розплачуються в онлайн-магазинах – це далеко не все, що можуть робити зловмисники через ваш мобільного номер.

«Ми повинні зупинити шахраїв, які викрадають телефонний номер, а потім беруть кредити в банку, витрачають ваші гроші», – пояснює заступник голови комітету ВРУ з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

80% українців не прив’язують свій номер до будь-яких документів і це грає на руку злочинцям. Так знайти сліди – майже неможливо, каже Федієнко.

«Коли йде перевипуск сім-карти, то шахраї від імені користувача здійснюють банківські операції, в цих випадках просто знімаються кошти з рахунків і все», – каже експерт з кібербезпеки Сергій Денисенко.

Щоб прив’язати номер до паспорту, не доведеться йти в офіційні магазини, каже Федієнко.

«Ви просто будете давати дозвіл. Тепер цей телефонний номер в базі банку вже прив’язаний до вашого паспорту, у мобільного оператора також буде прив’язуватися до вашого "умовного паспорту". Якщо злочинець спробує викрасти ваш телефонний номер, то оператор буде дивитися: мовляв, вибач, але цей номер вже закріплений за іншою людиною і це вже не ти», – розповідає голова комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, як будуть працювати нововведення, якщо за відповідний законопроєкт проголосує більшість.

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!