Четверта хвиля. Ізраїль знову страждає від COVID

01.09.2021 16:16 37 0

Ізраїль став одним із лідерів в області вакцинації проти COVID, але йому не вдалося уникнути четвертої хвилі коронавірусу.

Ізраїль завжди ставили в приклад як лідера вакцинації від коронавірусу у всьому світі. Але чому ж тоді країна все одно зараз страждає від нової хвилі COVID? Зараз кількість нових випадків зараження в Ізраїлі кожного дня стрімко зростає, в середньому, майже 9 тисяч осіб хворіють на добу. Країна навіть побила рекорд добового приросту заражень з початку пандемії: так, у вівторок, 31 серпня, незадовго до початку навчального року, було зареєстровано майже 11 тисяч випадків.

Корреспондент.net розбирався, чому Ізраїль наздогнав четверту COVID-хвилю.

Рано розслабилися

На думку французького епідеміолога Антуана Флао, Ізраїль занадто швидко відчув себе захищеним від нової хвилі.

"Давайте згадаємо, що на початку пандемії ми говорили про поріг колективного імунітету в 60% як про мету, яку необхідно досягти для того, щоб мати можливість почати нове життя. Ізраїль показує нам, що це не так", - зазначає епідеміолог.

В Ізраїлі більш заразний варіант Дельта став поширюватися не тільки серед нещеплених людей, а й серед тих, хто отримав дві ін'єкції більше шести місяців тому. В кінці липня органи охорони здоров'я почали кампанію з введення третьої дози, яка також торкнеться неповнолітніх старших за 12 років.

"Мабуть, у березні-квітні ми були дуже близькі до колективного імунітету. Ми стали жертвами втоми від епідемії, ми повірили в те, що вона закінчилася, що ми перемогли. Але такого порога неможливо досягти, коли діти ще не вакциновані", - вважає Надав Давидович, керівник Школи громадської охорони здоров'я університету імені Бен-Гуріона.

"Вірус продовжив поширюватися все швидше і швидше через появу Альфа, а потім і Дельта варіантів. Урок, який ми засвоїли, полягає в тому, що вакцина працює, але цього недостатньо", - резюмує вчений, який є членом комітету, що консультує уряд.

"Всі притупили пильність, коли було оголошено, що масового імунітету майже досягнуто. Насправді ж, ефективність вакцини знижувалася, а варіант Дельта набагато більш заразний, ніж попередні. Сьогодні ми вже дуже поспішаємо", - додає Давидович.

Попереду свята

Вражаюча швидкість поширення вірусу серед населення в цілому викликає побоювання з приводу того, що у вересні, під час єврейських релігійних свят, кількість госпіталізацій подвоїться. Тоді система охорони здоров'я може наблизитися до критичної точки, досягнутої в січні. Якість лікування не пов'язаних з COVID захворювань вже знижується.

Новому уряду на чолі з Нафталі Беннет необхідно терміново запобігти погіршенню санітарної ситуації, тому прем'єр вже підняв питання про можливість четвертого загального карантину. "Я закликаю молодих людей, які взагалі не вакциновані, а їх досить багато: сходіть прямо сьогодні і зробіть щеплення. Таким чином, ви не заразитеся самі і не заразите нікого іншого. Це врятує життя ваших близьких", - наполягає Беннет.

У країні вже оголосили про встановлення кабінок для вакцинації у школах на початку навчального року. Ізраїльський уряд повідомив, що з 1 вересня учні "будуть вакциновані у шкільних приміщеннях у навчальні години з дозволу батьків".

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!